RSS Feed

Votăm candidații ARD ce au ales Basarabia!

0

decembrie 9, 2012 by

Ei sunt candidații pe care îi votăm cu încredere pentru că ei au semnat Pactul pentru Basarabia:

Alba

DORIN GHEORGHE NISTOR (ARD) Colegiul 1 Camera Deputatilor

IOAN FULEA (ARD) Colegiul 3 Camera Deputatilor

CORNELIU OLAR (ARD) Colegiul 5 Camera Deputatilor ALBA

PERES ALEXANDRU (ARD) Colegiul 2 Senat

 

Arad

SECULICI GHEORGHE (ARD) Colegiul 3 Camera Deputatilor

GÕNDÕR MARIUS-SORIN (ARD) Colegiul 6 Camera Deputatilor

CIONCA-ARGHIR IUSTIN-MARINEL (ARD) Colegiul 7 Camera Deputatilor

IGAŞ TRAIAN-CONSTANTIN (ARD) Colegiul 3 Senat

 

Arges

STAN ANA (ARD) Colegiul 1 Camera Deputatilor

ȘUVAR VALENTIN INGRIND (ARD) Colegiul 2 Camera Deputatilor

GAVRILESCU NICOLAE (ARD) Colegiul 5 Camera Deputatilor

ALECSEI GHEORGHE (ARD) Colegiul 1 Senat

VISINESCU IONEL (ARD) Colegiul 2 Senat

 

Bacau

MIRCEA SPRIANU (ARD) Colegiul 1 Camera Deputatilor

ADRIAN POPESCU (ARD) Colegiul 2 Camera Deputatilor

NECHIFOR EUGEN OCHENATU (ARD) Colegiul 4 Camera Deputatilor

BUSUIOC IULIAN (ARD) Colegiul 7 Camera Deputatilor

CURELEA IOAN COSMIN (ARD) Colegiul 9 Camera Deputatilor

MIHĂILĂ PETRICĂ (ARD) Colegiul 10 Camera Deputatilor

MARIAN ION (ARD) Colegiul 2 Senat

 

 

Bihor

AVRIGEANU IONEL – (ARD) Colegiul 5 Camera Deputatilor

COSTE MARINA ADELINA (ARD) Colegiul 6 Camera Deputatilor

BUNGAU IONEL (ARD) Colegiul 4 Senat

 

Bistrita-Nasaud

MARC VASILE (ARD) Colegiul 2 Camera Deputatilor

 

Botosani

POPA MANUEL (ARD) Colegiul 2 Camera Deputatilor

SAUCĂ MARIANA-MIRELA (ARD) Colegiul 3 Camera Deputatilor

IACOB-STRUGARU STELICĂ (ARD) Colegiul 4 Camera Deputatilor

ROMAN CRISTIAN-CONSTANTIN (ARD) Colegiul 5 Camera Deputatilor

ALECSANDRU GABRIEL-AUGUSTIN (ARD) Colegiul 6 Camera Deputatilor

VÂSCU MIHAI-BOGDAN (ARD) Colegiul 1 Senat

FĂGĂRĂŞIAN VALENTIN-ILIE (ARD) Colegiul 2 Senat

HUMELNICU AUGUSTIN-DANIEL (ARD) Colegiul 3 Senat

 

Brasov

TITA NICOLESCU (ARD) Colegiul 4 Camera Deputatilor

GABI ANDRONACHE (ARD) Colegiul 5 Camera Deputatilor

GABOR ALEXANDRU-ADRIAN (ARD) Colegiul 6 Camera Deputatilor

OPRICĂ FLORENTIN-ADRIAN (ARD) Colegiul 7 Camera Deputatilor

BRAGA HORATIU (ARD) Colegiul 1 Senat

 

Braila

TERZEA MARIUS (ARD) Colegiul 5 Camera Deputatilor

IVAN LUCIAN (ARD) Colegiul 1 Senat

STEFANESCU MIHAIL (ARD) Colegiul 2 Senat

 

Buzau

COMAN ION (ARD) Colegiul 1 Camera Deputatilor

VĂSII GAVRIL (ARD) Colegiul 2 Camera Deputatilor

ALECU VALERIU (ARD) Colegiul 4 Camera Deputatilor

STOIAN FLORINA (ARD) Colegiul 5 Camera Deputatilor

NASTEA IOAN (ARD) Colegiul 1 Senat

BEGANU PAUL (ARD) Colegiul 2 Senat

 

Calarasi

MUŞAT EMIL (ARD) Colegiul 1 Camera Deputatilor

IURAŞCU ADRIAN-ŞTEFAN (ARD) Colegiul 3 Camera Deputatilor

 

Caras-Severin

STĂNESCU ALEXANDRU (ARD) Colegiul 2 Camera Deputatilor

ION GOGA (ARD) Colegiul 4 Camera Deputatilor

MĂNESCU TIBERIU-ŞTEFAN (ARD) Colegiul 2 Senat

 

Cluj

CĂLIAN PETRU (ARD) Colegiul 3 Camera Deputatilor

GURZĂU ADRIAN (ARD) Colegiul 4 Camera Deputatilor

IRIMIE VICENTIU MIRCEA (ARD) Colegiul 8 Camera Deputatilor

 

Constanta

SERBAN TUDOR (ARD) Colegiul 3 Camera Deputatilor

IORGUS ZANFIR (ARD) Colegiul 5 Camera Deputatilor

CULETU DANUT (ARD) Colegiul 9 Camera Deputatilor

TANASE BARDE (ARD) Colegiul 2 Senat

CHIRU GIGI CHRISTIAN (ARD) Colegiul 4 Senat

 

Covasna

RADU ROBERT SORIN (ARD) Colegiul 2 Camera Deputatilor

COMĂNECI LIVIU VASILE (ARD) Colegiul 3 Camera Deputatilor

GHEORGHE ION (ARD) Colegiul 1 Senat

STRĂCHINARU PETRE (ARD) Colegiul 2 Senat

 

Dambovita

POPESCU FLORIN (ARD) Colegiul 4 Camera Deputatilor

 

Dolj

DASCĂLU CONSTANTIN (ARD) Colegiul 2 Camera Deputatilor

MÂNDREA LAURENŢIU MIHAI (ARD) Colegiul 3 Camera Deputatilor

CĂLIN COSMIN-PETRUŢ (ARD) Colegiul 6 Camera Deputatilor

 

Galati

AXENIE CARMEN (ARD) Colegiul 3 Camera Deputatilor

DRAGOMIR EMIL (ARD) Colegiul 4 Camera Deputatilor

TURCU MIHAI (ARD) Colegiul 4 Senat

 

Giurgiu

TEODOR CRISTIAN (ARD) Colegiul 1 Camera Deputatilor

NEAGU MIHAI (ARD) Colegiul 1 Senat

 

Gorj

 

Harghita

RUNCAN PETRU (ARD) Colegiul 5 Camera Deputatilor

CIOBANU ADRIAN GEORGE (ARD) Colegiul 1 Senat

 

Hunedoara

IOSIF BLAGA (ARD) Colegiul 2 Camera Deputatilor

NICUSOR EDUARD STEFAN (ARD) Colegiul 7 Camera Deputatilor

RAILEANU ILCU (ARD) Colegiul 3 Senat

 

Ialomita

BARCARI RODICA – LUMINIŢA (ARD) Colegiul 1 Camera Deputatilor

BEGAN NICULAE (ARD) Colegiul 3 Camera Deputatilor

GHEORGHE TINEL (ARD) Colegiul 4 Camera Deputatilor

PANŢURU TUDOR (ARD) Colegiul 1 Senat

 

Iasi

DRAGOMIR TOMASESCHI(ARD) Colegiul 1 Camera Deputatilor

MOVILĂ PETRU (ARD) Colegiul 3 Camera Deputatilor

URSANU RADU-IONEL (ARD) Colegiul 7 Camera Deputatilor

PĂDURARU NICUŞOR (ARD) Colegiul 12 Camera Deputatilor

FĂTU CONSTANTIN (ARD) Colegiul 2 Senat

 

Ilfov

 

Maramures

TALPOŞ OVIDIU – ANTON (ARD) Colegiul 2 Camera Deputatilor

TIMIŞ VASILE (ARD) Colegiul 5 Camera Deputatilor

DĂNCUŞ IOAN – DORU (ARD) Colegiul 6 Camera Deputatilor

 

Mehedinti

POPESCU BABEANU CONSTANTIN (ARD) Colegiul 3 Camera Deputatilor

 

Mures

ROMAN IOANA DANA (ARD) Colegiul 1 Camera Deputatilor

TODORAN LIVIU-EMIL-NICU (ARD) Colegiul 8 Camera Deputatilor

 

Neamt

VÎRLAN GEORGETA – LUMINIŢA (ARD) Colegiul 1 Senat

 

Olt

APOSTOLICEANU COSMIN-BOGDAN (ARD) Colegiul 1 Camera Deputatilor

CÎRCIU DAN-CRISTIAN (ARD) Colegiul 5 Camera Deputatilor

KOVACS CAROL-EMIL (ARD) Colegiul 1 Senat

STĂNCESCU ALINA-MARGARETA (ARD) Colegiul 2 Senat

 

Prahova

BOZIANU NICOLETA-CĂTĂLINA (ARD) Colegiul 12 Camera Deputatilor

SEMCU ADRIAN-EMANUIL (ARD) Colegiul 4 Camera Deputatilor

 

Satu Mare

GHILEA GHEORGHE-SORIN (ARD) Colegiul 2 Senat

 

Salaj

BÎRSAN CRISTIAN-CLAUDIU (ARD) Colegiul 4 Camera Deputatilor

AVRAM FITIU (ARD) Colegiul 2 Senat

 

Sibiu

CREŢU ILIE (ARD) Colegiul 5 Camera Deputatilor

FUFEZAN – JIMAN OLIVIU – LAURENŢIU (ARD) Colegiul 2 Senat

 

Suceava

ARDELEANU SANDA- MARIA (ARD) Colegiul 1 Camera Deputatilor

MILICI OVIDIU (ARD) Colegiul 9 Camera Deputatilor

 

Teleorman

 

Timis

ORZA ADRIAN – ROMIȚĂ (ARD) Colegiul 3 Camera Deputatilor

TABĂRĂ VALERIU (ARD) Colegiul 6 Camera Deputatilor

LELESCU TIBERIU – PROCOPIE (ARD) Colegiul 9 Camera Deputatilor

MĂRIEȘ TEODOR (ARD) Colegiul 1 Senat

DAVID GHEORGHE (ARD) Colegiul 2 Senat

 

Tulcea

BALAN LUCIAN DANIEL (ARD) Colegiul 4 Camera Deputatilor

 

Vaslui

PONEA V. MIHAI (ARD) Colegiul 2 Camera Deputatilor

MURGEANU L. GHEORGHE-RĂZVAN (ARD) Colegiul 3 Camera Deputatilor

CRISTIAN ALEXANDRU BOUREANU (ARD) Colegiul 6 Camera Deputatilor

 

Valcea

PRALA STEFAN (ARD) Colegiul 4 Camera Deputatilor

 

Vrancea

BALAŞ CODRUŢ-OCTAVIAN (ARD) Colegiul 1 Camera Deputatilor

MARICA COSTEL FLORIN BEBE (ARD) Colegiul 4 Camera Deputatilor

 

Bucuresti

PRUNĂ TUDOREL (ARD) Colegiul 7 Camera Deputatilor

POPESCU DAN-CRISTIAN (ARD) Colegiul 8 Camera Deputatilor

LĂCĂTUȘ MARILENA (ARD) Colegiul 10 Camera Deputatilor

CRISTIAN PETRESCU (ARD) Colegiul 12 Camera Deputatilor

ZĂTREANU DAN-RADU (ARD) Colegiul 14 Camera Deputatilor

TOMA VERONICA (ARD) Colegiul 16 Camera Deputatilor

UDRIŞTE GHEORGHE (ARD) Colegiul 25 Camera Deputatilor

VASILE GHERASIM (ARD) Colegiul 1 Senat

 

Diaspora

TOMAC EUGEN (ARD) Colegiul 2 Camera Deputatilor

LUBANOVICI MIRCEA (ARD) Colegiul 3 Camera Deputatilor

ROVENTA EUGEN IONEL (ARD) Colegiul 2 Senat


0 comments »

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *

*

ChatVorbește instant cu noi !+