Votăm candidații PPDD ce au ales Basarabia!

0
20

Ei sunt candidații pe care îi votăm cu încredere pentru că ei au semnat Pactul pentru Basarabia:

Alba

COMSA CORNEL (PPDD ) Colegiul 4 Camera Deputatilor

 

Arad

 

Arges

FULGA SANDA-CRISTINA (PPDD) Colegiul 1 Camera Deputatilor

VIȘAN NICUȘOR (PPDD) Colegiul 2 Camera Deputatilor

DEACONU MIHAI (PPDD) Colegiul 3 Camera Deputatilor

PĂUN MARIO OCTAVIAN (PPDD) Colegiul 4 Camera Deputatilor

MAGHINICI EMIL-ADRIAN (PPDD) Colegiul 5 Camera Deputatilor

DUMITRU IOANA-JENICA (PPDD) Colegiul 6 Camera Deputatilor

MARGHIOLU MARIN-LIVIU (PPDD) Colegiul 7 Camera Deputatilor

FULGA MARIAN (PPDD) Colegiul 8 Camera Deputatilor

MIHĂILESCU VASILE (PPDD) Colegiul 9 Camera Deputatilor

DUMITRIU DRAGOŞ (PPDD) Colegiul 1 Senat

CRISTACHE IULIAN (PPDD) Colegiul 2 Senat

PANDELE SORIN-ANDI (PPDD) Colegiul 3 Senat

SZAKACS MIHAI (PPDD) Colegiul 4 Senat

 

Bacau

ANGELA BOGEA (PPDD) Colegiul 1 Camera Deputatilor

CAUTIS VASILE (PPDD) Colegiul 2 Camera Deputatilor

GIOACAS JANICA (PPDD) Colegiul 6 Camera Deputatilor

SMARANDACHE MIRON (PPDD) Colegiul 7 Camera Deputatilor

IOAN DASCALU (PPDD) Colegiul 10 Camera Deputatilor

VASILE ILIE (PPDD) Colegiul 2 Senat

FLORIN DANILA (PPDD) Colegiul 3 Senat

MARCEL BUJOR (PPDD) Colegiul 4 Senat

 

Bihor

CURTEAN DORIN (PPDD) Colegiul 1 Camera Deputatilor

TITI ZOLTAN (PPDD) Colegiul 2 Camera Deputatilor

HULEA IOAN (PPDD) Colegiul 3 Camera Deputatilor

ŢIG PETRU (PPDD) Colegiul 4 Camera Deputatilor

TIRLA ALEXANDRU-MARIUS (PPDD) Colegiul 5 Camera Deputatilor

POPA ALINA (PPDD) Colegiul 6 Camera Deputatilor

POP-BLAGA MARIUS (PPDD) Colegiul 7 Camera Deputatilor

MATEI MIRCEA-LEONTIN (PPDD) Colegiul 8 Camera Deputatilor

ANTON MELENTIE (PPDD) Colegiul 9 Camera Deputatilor

BOGDAN FLORE (PPDD) Colegiul 1 Senat

MAN RAUL (PPDD) Colegiul 2 Senat

DUMBRAVĂ VASILE (PPDD) Colegiul 3 Senat

POP-BLAGA ELENA (PPDD) Colegiul 4 Senat

 

Bistrita-Nasaud

UNGUR LUCIAN-ADRIAN (PPDD) Colegiul 1 Camera Deputatilor

TODEA ŞTEFAN (PPDD) Colegiul 2 Camera Deputatilor

CREMENE VASILE (PPDD) Colegiul 2 Senat

 

Botosani

MINCĂ LILIANA (PPDD) Colegiul 3 Camera Deputatilor

CRISTESCU MARIUS (PPDD) Colegiul 5 Camera Deputatilor

CIUBOTARU GHEORGHE (PPDD) Colegiul 6 Camera Deputatilor

CODREANU DUMITRU (PPDD) Colegiul 1 Senat

POPESCU CORNELIU (PPDD) Colegiul 2 Senat

 

Brasov

 

Braila

GABRIEL MUSCELEANU (PPDD) Colegiul 1 Camera Deputatilor

NISTOR MARIOARA (PPDD) Colegiul 3 Camera Deputatilor

 

Buzau

DUMITRAȘCU EDUARD – CĂLIN (PPDD) Colegiul 6 Camera Deputatilor

MIRCEA COSTACHE (PPDD) Colegiul 1 Senat Buzau

TONI LARY VIOREL (PPDD) Colegiul 2 Senat Buzau

CONSTANTIN POPA (PPDD) Colegiul 3 Senat Buzau

 

Calarasi

 

Caras-severin

 

Cluj

 

Constanta

MIHAI TARARACHE (PPDD) Colegiul 1 Camera Deputatilor

BOCAI DUMITRU (PPDD) Colegiul 4 Camera Deputatilor

MURARIU STELICĂ (PPDD) Colegiul 2 Camera Deputatilor

CONDURĂŢEANU ANDREI-RĂZVAN (PPDD) Colegiul 3 Camera Deputatilor

GAVRILĂ EMANUELA-DANA (PPDD) Colegiul 5 Camera Deputatilor

ŞANDRU NICOLAE (PPDD) Colegiul 6 Camera Deputatilor

STOIAN MIRCEA (PPDD) Colegiul 7 Camera Deputatilor

POPESCU GEORGE-ANDREI (PPDD) Colegiul 8 Camera Deputatilor

SLABU GHEORGHE (PPDD) Colegiul 9 Camera Deputatilor

PLOSCARU NICOLETA (PPDD) Colegiul 10 Camera Deputatilor

CANDINDATU GABRIEL (PPDD) Colegiul 1 Senat

VASILIEV MARIAN (PPDD) Colegiul 2 Senat

SALI NEGIAT (PPDD) Colegiul 3 Senat

MARIA STAVROSITU (PPDD) Colegiul 4 Senat

 

Covasna

 

Dambovita

DUMITRU ADRIAN (PPDD) Colegiul 1 Camera Deputatilor

DUȚĂ MARIAN (PPDD) Colegiul 2 Camera Deputatilor

ONEA VALENTIN (PPDD) Colegiul 3 Camera Deputatilor

POPA RADU MIHAI (PPDD) Colegiul 4 Camera Deputatilor

STĂNESCU MIHAI (PPDD) Colegiul 5 Camera Deputatilor

BURCEA FLORIN (PPDD) Colegiul 6 Camera Deputatilor

ANTONIU FLORIN SILVIU (PPDD) Colegiul 7 Camera Deputatilor

NEAGU ILIE (PPDD) Colegiul 8 Camera Deputatilor

DOBÂNDĂ ION (PPDD) Colegiul 1 Senat

ANA GEORGE BOGDAN (PPDD) Colegiul 2 Senat

MATEI P. ION (PPDD) Colegiul 3 Senat

 

Dolj

MIHAI CILIBIU (PPDD) Colegiul 2 Camera Deputatilor

 

Galati

 

Giurgiu

CIOBANU LILIANA (PPDD) Colegiul 3 Camera Deputatilor

 

Gorj

 

Harghita

 

Hunedoara

 

Ialomita

MUŞAT GABRIEL (PPDD) Colegiul 2 Camera Deputatilor

CEANU MARIANA (PPDD) Colegiul 3 Camera Deputatilor

 

Iasi

HOPŞA FLORIN – ADRIAN (PPDD) Colegiul 1 Camera Deputatilor

MORARIU ADRIAN-GEORGEL (PPDD) Colegiul 2 Camera Deputatilor

APOSTOL SILVIU (PPDD) Colegiul 3 Camera Deputatilor

CHEPTĂNUŞ FLORIN (PPDD) Colegiul 4 Camera Deputatilor

VOINEA ŞTEFAN-DRAGOŞ (PPDD) Colegiul 5 Camera Deputatilor

HAUTĂ MARIAN (PPDD) Colegiul 6 Camera Deputatilor

TĂRĂBOANŢĂ IULIAN (PPDD) Colegiul 7 Camera Deputatilor

ANGHELUŢĂ CRISTIAN-MARIAN (PPDD) Colegiul 8 Camera Deputatilor

OAJDEA VASILE – DANIEL (PPDD) Colegiul 9 Camera Deputatilor

NEDELCU VLAD – NICOLAE (PPDD) Colegiul 10 Camera Deputatilor

HOGEA VLAD – GABRIEL (PPDD) Colegiul 11 Camera Deputatilor

BLĂJUŢ VIOREL-IONEL (PPDD) Colegiul 12 Camera Deputatilor

AGRIGOROAEI IONEL (PPDD) Colegiul 1 Senat

DOBRE TRAIAN (PPDD) Colegiul 2 Senat

FLORESCU CIPRIAN (PPDD) Colegiul 3 Senat

BOCA ADRIAN FLORIN (PPDD) Colegiul 4 Senat

AIVĂNOAEI CONSTANTIN-ALIN (PPDD) Colegiul 5 Senat

 

Ilfov

DUMITRU CATANA (PPDD) Colegiul 1 Camera Deputatilor

 

Maramures

BALA LIVIU-IOAN (PPDD) Colegiul 1 Camera Deputatilor

MUREȘAN DOREL-GRIGORE (PPDD) Colegiul 2 Camera Deputatilor

MANDRA IOAN (PPDD) Colegiul 3 Camera Deputatilor

REVNIC VASILE-MARINEL (PPDD) Colegiul 4 Camera Deputatilor

FONTA NUȚU (PPDD) Colegiul 5 Camera Deputatilor

IUGA NICOLAE (PPDD) Colegiul 6 Camera Deputatilor

BUDA IOAN (PPDD) Colegiul 7 Camera Deputatilor

CRISTEA PAMFIL (PPDD) Colegiul 1 Senat

SABO SIMION-DORIN (PPDD) Colegiul 2 Senat

VLAȘIN VASILE (PPDD) Colegiul 3 Senat

 

Mehedinti

 

Mures

 

Neamt

 

Olt

 

Prahova

EZARU CIPRIAN (PPDD) Colegiul 1 Camera Deputatilor

SOCOLEANU MARCEL-RADU (PPDD) Colegiul 3 Camera Deputatilor

TĂNĂSESCU TUDOR (PPDD) Colegiul 5 Camera Deputatilor

NICULCEA NICOLAE (PPDD) Colegiul 7 Camera Deputatilor

STOICA GHEORGHE (PPDD) Colegiul 8 Camera Deputatilor

DINESCU DORIN (PPDD) Colegiul 2 Senat

IONIŢĂ DAN-AUREL (PPDD) Colegiul 3 Senat

BELLU CLAUDIU-MIHAI (PPDD) Colegiul 4 Senat

MINEA CONSTANTIN GABRIEL (PPDD) Colegiul 5 Senat

 

Satu Mare

BERINDE GIANNY-CĂTĂLIN (PPDD) Colegiul 1 Camera Deputatilor

HORVAT ALEXANDRU (PPDD) Colegiul 2 Camera Deputatilor

TODORAN ROMULUS-DUMITRU-CODRUŢ (PPDD) Colegiul 3 Camera Deputatilor

ROKA MARIUS-ANDREI (PPDD) Colegiul 4 Camera Deputatilor

RUSU GRIGORE-MIHAIL (PPDD) Colegiul 5 Camera Deputatilor

CIORBA NICOLAE (PPDD) Colegiul 1 Senat

BARTH DORA FELICIA (PPDD) Colegiul 2 Senat

 

Salaj

 

Sibiu

 

Suceava

MARIN BURACIUC (PPDD) Colegiul 6 Camera Deputatilor

PASTRAV BOGDAN GEORGE (PPDD) Colegiul 2 Camera Deputatilor

 

Teleorman

 

Timis

 

Tulcea

 

Vaslui

 

Valcea

LIPOT LAURENŢIU LIVIU (PPDD) Colegiul 1 Camera Deputatilor

VOICU MARIUS IULIAN (PPDD) Colegiul 2 Camera Deputatilor

HOLBAN ELENA (PPDD) Colegiul 3 Camera Deputatilor

TRANCĂ TEODOR (PPDD) Colegiul 5 Camera Deputatilor

TĂNĂSESCU MIHAI (PPDD) Colegiul 6 Camera Deputatilor

BUTNARU FLORINEL (PPDD) Colegiul 1 Senat

MARIAN NICOLAE LUCIAN (PPDD) Colegiul 2 Senat

ORĂŞEL LUCIAN (PPDD) Colegiul 3 Senat

 

Vrancea

MIRELA BIZNA (PPDD) Colegiul 3 Camera Deputatilor

BORDEANU JANICA (PPDD) Colegiul 4 Camera Deputatilor

NEAGU MURGU (PPDD) Colegiul 5 Camera Deputatilor

BACU AUREL (PPDD) Colegiul 1 Senat

MILEA LEONIDA (PPDD) Colegiul 2 Senat

 

Bucuresti

MARINESCU MARIAN (PPDD) Colegiul 3 Camera Deputatilor

BĂNUŢOIU NICOLAE (PPDD) Colegiul 5 Camera Deputatilor

COSMA VIRGIL-MARIAN (PPDD) Colegiul 11 Camera Deputatilor

POPA GRIGORE (PPDD) Colegiul 16 Camera Deputatilor

IFRIM-CHEN MIRCEA (PPDD) Colegiul 17 Camera Deputatilor

FENECHIU CĂTĂLIN-DANIEL (PPDD) Colegiul 19 Camera Deputatilor

MARCEL PUSCAS (PPDD) Colegiul 24 Camera Deputatilor

CHELARU MIRCIA (PPDD) Colegiul 25 Camera Deputatilor

MAXIM TIBERIU (PPDD) Colegiul 26 Camera Deputatilor

RADU ORZATA (PPDD) Colegiul 27 Camera Deputatilor

FIRICĂ ANDREI (PPDD) Colegiul 4 Senat

MARIN TEODOR (PPDD) Colegiul 7 Senat

PARCALABU DOMNICA DOINA (PPDD) Colegiul 8 Senat

ORHEI OLIVIU-LUCIAN (PPDD) Colegiul 11 Senat

 

Diaspora

GHEORGHE VITA (PPDD) Colegiul 2 Camera Deputatilor

MIHALACHE EUGEN COSTINEL (PPDD) Colegiul 1 Senat

NICIUN COMENTARIU

LĂSAȚI UN MESAJ