RSS Feed

Votăm candidații PRM ce au ales Basarabia!

0

decembrie 9, 2012 by

Ei sunt candidații pe care îi votăm cu încredere pentru că ei au semnat Pactul pentru Basarabia:

ALBA

HUJA BOGDAN NICOLAE (PRM) Colegiul 1 Camera Deputatilor

CRISAN EMIL (PRM) Colegiul 1 Senat

 

ARAD

NEAMŢU MANONALITA-RADIANA (PRM) Colegiul 2 Camera Deputatilor

FLORINCUTA ALEXANDRINA (PRM) Colegiul 4 Camera Deputatilor

 

ARGEŞ

BĂLAN GEORGE (PRM) Colegiul 1 Camera Deputatilor

ŢIRIACHIU OCTAVIAN-NICOLAE (PRM) Colegiul 2 Camera Deputatilor

DIŢULEASA ŞTEFAN-LEONTIN-ION (PRM) Colegiul 3 Camera Deputatilor

UNGUREANU GHEORGHE (PRM) Colegiul 6 Camera Deputatilor

PASCU ELENA (PRM) Colegiul 8 Camera Deputatilor

NISTOR MIHAI (PRM) Colegiul 9 Camera Deputatilor

SCĂRLĂTESCU FLOREA (PRM) Colegiul 1 Senat

 

BACĂU

HERCIU MARINEL (PRM) Colegiul 2 Camera Deputatilor

CRISTIA VASILE (PRM) Colegiul 6 Camera Deputatilor

FILIP GELU (PRM) Colegiul 1 Senat

COJAN PETRU (PRM) Colegiul 4 Senat

 

BIHOR

STOICA VIOREL (PRM) Colegiul 3 Camera Deputatilor

GÎRBA VASILE (PRM) Colegiul 4 Camera Deputatilor

AVRAMESCU NICUŞOR (PRM) Colegiul 5 Camera Deputatilor

MĂRCUŞ IOAN GAVRILĂ (PRM) Colegiul 7 Camera Deputatilor

BARTOŞ GRIGORE (PRM) Colegiul 8 Camera Deputatilor

ROMOŞAN IOAN DOREL (PRM) Colegiul 9 Camera Deputatilor

COSMA MIRCEA (PRM) Colegiul 2 Senat

DRECIN DORIN MIHAI (PRM) Colegiul 4 Senat

 

BISTRIŢA-NĂSĂUD

 

BOTOŞANI

CIOBANU BOGDAN-CONSTANTIN (PRM) Colegiul 1 Camera Deputatilor

OSEŢCHI VLADIMIR (PRM) Colegiul 2 Camera Deputatilor

GRIGORAŞ PETRU (PRM) Colegiul 3 Camera Deputatilor

BOLEA MARIA (PRM) Colegiul 4 Camera Deputatilor

DRAGOMIR IULIAN (PRM) Colegiul 5 Camera Deputatilor

FRUNZETE IOAN (PRM) Colegiul 6 Camera Deputatilor

HUŢUL FLORIN (PRM) Colegiul 1 Senat

STOLNICEANU SERGIU (PRM) Colegiul 2 Senat

CĂLIN STROE (PRM) Colegiul 3 Senat

 

BRAŞOV

MILOIU GABRIELA GEORGETA (PRM) Colegiul 1 Camera Deputatilor

BORTES SORIN NICU (PRM) Colegiul 2 Camera Deputatilor

TUDOSIE CLARA LUIZA (PRM) Colegiul 3 Camera Deputatilor

MOLDOVEANU MARIUS (PRM) Colegiul 4 Camera Deputatilor

PETRESCU ALEXANDRU IULIAN (PRM) Colegiul 5 Camera Deputatilor

PETRAŞCO VASILE (PRM) Colegiul 6 Camera Deputatilor

IONESCU MANIELA CARMEN (PRM) Colegiul 7 Camera Deputatilor

TELISCA EUGEN (PRM) Colegiul 8 Camera Deputatilor

ROTARU MIHAI STELIAN (PRM) Colegiul 1 Senat

DRAGOMIR GROZA MARIA (PRM) Colegiul 2 Senat

MACARIE ADRIAN (PRM) Colegiul 3 Senat

STANESCU CRISTIAN (PRM) Colegiul 4 Senat

 

BRĂILA

SMARANDA EUGENIA IONESCU (PRM) Colegiul 4 Camera Deputatilor

 

BUZĂU

SPIREA ION – OVIDIU (PRM) Colegiul 1 Camera Deputatilor

COSTEA IONUȚ – DANIEL (PRM) Colegiul 2 Camera Deputatilor

SAVA CONSTANTIN (PRM) Colegiul 3 Camera Deputatilor

CONSTANTINESCU EUGEN – MARIUS (PRM) Colegiul 4 Camera Deputatilor

MIRICĂ GHEORGHE (PRM) Colegiul 5 Camera Deputatilor

BUGA – SFINTEȘ VASILICĂ – EDMOND (PRM) Colegiul 6 Camera Deputatilor

CRISTESCU CONSTANTIN (PRM) Colegiul 7 Camera Deputatilor

POPOIU FĂNEL (PRM) Colegiul 1 Senat

TACHE CONSTANTIN (PRM) Colegiul 2 Senat

PREDA TEODOR (PRM) Colegiul 3 Senat

 

CĂLĂRAŞI

SIN VALENTIN (PRM) Colegiul 1 Camera Deputatilor

DAN GROZEA (PRM) Colegiul 2 Camera Deputatilor

UNTARU ROBERT CRISTIAN (PRM) Colegiul 3 Camera Deputatilor

LAZAR MARIUS CRISTIAN (PRM) Colegiul 4 Camera Deputatilor

FLOREA FLORICA (PRM) Colegiul 5 Camera Deputatilor

NOVAC STEFAN (PRM) Colegiul 1 Senat

CODREA ION EMIL (PRM) Colegiul 2 Senat

 

CARAŞ-SEVERIN

DEMETROVICI FLORIN-IONEL (PRM) Colegiul 1 Camera Deputatilor

CIONCA IUSTIN (PRM) Colegiul 2 Camera Deputatilor

BRÂNZEI NELU FLORIN (PRM) Colegiul 3 Camera Deputatilor

DUMITRU PARVULESCU (PRM) Colegiul 1 Senat

ALMASAN NICOLAE (PRM) Colegiul 2 Senat

 

CLUJ

NICOARĂ DAN (PRM) Colegiul 1 Camera Deputatilor

MAJA CORNEL (PRM) Colegiul 2 Camera Deputatilor

DIMA ALEXANDRU (PRM) Colegiul 9 Camera Deputatilor

FUNAR GHEORGHE (PRM) Colegiul 1 Senat

DANCIU ION PAVEL (PRM) Colegiul 3 Senat

IURIAN MIHAI (PRM) Colegiul 4 Senat

 

CONSTANŢA

 

COVASNA

 

DÂMBOVIŢA

 

DOLJ

 

GALAŢI

CHICULITA CRISTINEL (PRM) Colegiul 1 Camera Deputatilor

SAVA CLEMANSA (PRM) Colegiul 2 Camera Deputatilor

NECULITA VERGIL (PRM) Colegiul 5 Camera Deputatilor

IFRIM VANGHELE (PRM) Colegiul 6 Camera Deputatilor

CALIN NESTOR (PRM) Colegiul 7 Camera Deputatilor

RACHITOSU ANISOARA (PRM) Colegiul 9 Camera Deputatilor

CONDRACHE ION (PRM) Colegiul 1 Senat

SECHILA GIGI (PRM) Colegiul 3 Senat

MARIN COSTEL (PRM) Colegiul 4 Senat

 

GIURGIU

TEODORESCU VALERIU (PRM) Colegiul 3 Camera Deputatilor

CĂPÂLNAŞ GAVRIL – EMIL (PRM) Colegiul 2 Senat

 

GORJ

SPRANCENATU DUMITRU (PRM) Colegiul 1 Camera Deputatilor

ENULESCU CATALIN (PRM) Colegiul 2 Camera Deputatilor

ANDREESCU CONSTANTIN MARIUS (PRM) Colegiul 3 Camera Deputatilor

MUTAFELA GHEORGHE DANIEL (PRM) Colegiul 4 Camera Deputatilor

VIERU OANA MARIA (PRM) Colegiul 5 Camera Deputatilor

LEMNARU CONSTANTIN (PRM) Colegiul 6 Camera Deputatilor

OPRISOR ELENA VALENTINA (PRM) Colegiul 1 Senat

ILIESCU GHEORGHE (PRM) Colegiul 2 Senat

 

HARGHITA

 

HUNEDOARA

POENAR IOAN (PRM) Colegiul 1 Camera Deputatilor

ANGHEL MARIANA (PRM) Colegiul 2 Camera Deputatilor

ANDRIONI ALIN- CONSTANTIN (PRM) Colegiul 3 Camera Deputatilor

ŞCHIOPU IOAN- DOREL (PRM) Colegiul 4 Camera Deputatilor

ANDRONACHE EMANOEL (PRM) Colegiul 5 Camera Deputatilor

IONESCU TUDOR (PRM) Colegiul 6 Camera Deputatilor

ROMANESCU CLAUDIU- GRIGORE (PRM) Colegiul 7 Camera Deputatilor

RĂDOI MIRCEA- MARIAN (PRM) Colegiul 1 Senat

POENAR CORNEL (PRM) Colegiul 2 Senat

SICOE VIRGIL (PRM) Colegiul 3 Senat

 

IALOMIŢA

 

IAŞI

LUPULEASA MIHAI-DANIEL (PRM) Colegiul 4 Camera Deputatilor

RUSSO MARIAN Colegiul 8 Camera Deputatilor

CRĂCIUN CIPRIAN VASILE Colegiul 9 Camera Deputatilor

CHIPERI IOAN Colegiul 10 Camera Deputatilor

CALIN DUMITRU LEONARD Colegiul 11 Camera Deputatilor

POPOVICI ANTON-TEODOR Colegiul 12 Camera Deputatilor

MOLDOVANU EMIL Colegiul 1 Senat

DIACON VASILE Colegiul 5 Senat

ZAMFIR CIPRIAN (PRM) Colegiul 4 Senat

 

ILFOV

 

MARAMUREŞ

 

MEHEDINŢI

MARINESCU IRINEL (PRM) Colegiul 1 Camera Deputatilor

GORUN CONSTANTIN (PRM) Colegiul 2 Camera Deputatilor

LĂCĂTUŞU ION (PRM) Colegiul 3 Camera Deputatilor

DASCĂLU ŞTEFAN (PRM) Colegiul 4 Camera Deputatilor

DRĂGHIA ŞTEFAN- DANIEL (PRM) Colegiul 1 Senat

CRISTEL ROBERT (PRM) Colegiul 2 Senat

 

MUREŞ

AMZA MĂRGĂRIT-CONSTANTIN (PRM) Colegiul 1 Camera Deputatilor

AVRAM IOAN-FLORIN (PRM) Colegiul 4 Camera Deputatilor

HURDUGACI EMANOIL (PRM) Colegiul 7 Camera Deputatilor

JÎRCAN IOAN (PRM) Colegiul 8 Camera Deputatilor

DRĂGULEŢ RĂZVAN-LAURENŢIU (PRM) Colegiul 1 Senat

PĂDUREAN SORIN-POMPEI (PRM) Colegiul 2 Senat

DIACONESCU MARIA (PRM) Colegiul 4 Senat

 

NEAMŢ

PANAINTESCU CONSTANTIN – ROMEO (PRM) Colegiul 1 Camera Deputatilor

CREŢU NICULINA (PRM) Colegiul 2 Camera Deputatilor

ATANASIU CRISTIAN – ŞTEFAN (PRM) Colegiul 3 Camera Deputatilor

ENACHE VASILE – DANIEL (PRM) Colegiul 4 Camera Deputatilor

BACOŞCĂ MAGDA REMUS (PRM) Colegiul 5 Camera Deputatilor

BADEA DUMITRU (PRM) Colegiul 6 Camera Deputatilor

GRIGORAŞ EUGEN – PAUL (PRM) Colegiul 7 Camera Deputatilor

NECULA COSTICĂ (PRM) Colegiul 8 Camera Deputatilor

CREŢU CONSTANTIN (PRM) Colegiul 1 Senat

ISACHE DOINIŢA (PRM) Colegiul 2 Senat

ASAFTEI ION (PRM) Colegiul 3 Senat

 

OLT

SIMA STELIAN (PRM) Colegiul 1 Camera Deputatilor

GHIDĂNAC MELANIA (PRM) Colegiul 4 Camera Deputatilor

IONESCU STELIAN-CATĂLIN (PRM) Colegiul 5 Camera Deputatilor

MIRCEA DOMI (PRM) Colegiul 6 Camera Deputatilor

PIŢA GHEORGHE (PRM) Colegiul 7 Camera Deputatilor

CHIRIMBU ANGEL-DELANO (PRM) Colegiul 1 Senat

POPA VASILE (PRM) Colegiul 2 Senat

CIOLCA LONGIN (PRM) Colegiul 3 Senat

 

PRAHOVA

NEACŞU ALEXANDRU (PRM) Colegiul 3 Camera Deputatilor

PĂSCUŢ SPIRACHE (PRM) Colegiul 10 Camera Deputatilor

LUCA VASILE (PRM) Colegiul 12 Camera Deputatilor

CRĂESCU SILVIU (PRM) Colegiul 1 Senat

 

SATU MARE

 

SĂLAJ

 

SIBIU

ROTĂRESCU EUGEN – NICOLAE (PRM) Colegiul 3 Senat

 

SUCEAVA

JURAVLEA PETRU (PRM) Colegiul 1 Camera Deputatilor

CUCIUREANU OVIDIU (PRM) Colegiul 3 Camera Deputatilor

MERCORE PARASCHIVA (PRM) Colegiul 4 Camera Deputatilor

ANDREI ŞTEFAN (PRM) Colegiul 5 Camera Deputatilor

OHMT CARMEN-LAURA (PRM) Colegiul 6 Camera Deputatilor

CUREA IONEL (PRM) Colegiul 7 Camera Deputatilor

ACATRINEI STELA (PRM) Colegiul 1 Senat

ACATRINEI GHEORGHE (PRM) Colegiul 2 Senat

MAGAZIN BRÎNDUŞA (PRM) Colegiul 3 Senat

 

TELEORMAN

NICULAE MARZAN (PRM) Colegiul 2 Camera Deputatilor

 

TIMIŞ

BUTA SUBU VIOLETA (PRM) Colegiul 1 Camera Deputatilor

STAICULESCU GHEORGHE (PRM) Colegiul 2 Camera Deputatilor

PRIBEANU GHEORGHE (PRM) Colegiul 3 Camera Deputatilor

VELIMIROVICI FLORIAN (PRM) Colegiul 4 Camera Deputatilor

CIOCOIU NICOLAI CATALIN (PRM) Colegiul 5 Camera Deputatilor

BERCIA IOAN (PRM) Colegiul 6 Camera Deputatilor

CEAUSU VIORICA (PRM) Colegiul 7 Camera Deputatilor

DUMITRESCU VASILE (PRM) Colegiul 8 Camera Deputatilor

MORARIU DANIEL (PRM) Colegiul 9 Camera Deputatilor

CROITORU NICOLAE DANIEL (PRM) Colegiul 10 Camera Deputatilor

MARDARI LUDOVIC (PRM) Colegiul 1 Senat

TIRNEA LIVIUS OCTAVIAN (PRM) Colegiul 2 Senat

ROSIAN GAVRIL (PRM) Colegiul 3 Senat

BUJOREAN DOREL (PRM) Colegiul 4 Senat

 

TULCEA

NICOLAE LUCA (PRM) Colegiul 1 Senat

 

VASLUI

 

VÂLCEA

BÂRA EUGEN (PRM) Colegiul 2 Camera Deputatilor

GIUROIU ILARION (PRM) Colegiul 5 Camera Deputatilor

LIGIA GOVOREANU (PRM) Colegiul 6 Camera Deputatilor

UDUBAE GHEORGHE (PRM) Colegiul 2 Senat

ION NUICA (PRM) Colegiul 3 Senat

BATAGAN MARIUS (PRM) Colegiul 1 Senat

 

VRANCEA

 

BUCUREŞTI

BALAN CONSTANTIN (PRM) Colegiul 6 Camera Deputatilor

VULPOIU DOREL (PRM) Colegiul 7 Camera Deputatilor

PRELIPCEANU LUDMILA IOANA (PRM) Colegiul 9 Camera Deputatilor

LUNGU RUXANDRA- GEORGETA (PRM) Colegiul 10 Camera Deputatilor

UŢĂ ION (PRM) Colegiul 12 Camera Deputatilor

ŞERBAN MARIANA (PRM) Colegiul 18 Camera Deputatilor

CANTEA ION (PRM) Colegiul 19 Camera Deputatilor

BĂDINICI MARIAN-FLORIN-CORNELIU (PRM) Colegiul 20 Camera Deputatilor

RADU ADRIAN (PRM) Colegiul 21 Camera Deputatilor

STRĂUNEANU-GĂNGUȚ SORIN (PRM) Colegiul 23 Camera Deputatilor

POPESCU ADRIAN (PRM) Colegiul 24 Camera Deputatilor

BÂLDEA IOAN (PRM) Colegiul 27 Camera Deputatilor

DOBRESCU SEBASTIAN (PRM) Colegiul 1 Senat

DUȚĂ GHEORGHE MARCEL (PRM) Colegiul 2 Senat

OLTEANU ION (PRM) Colegiul 5 Senat

STRĂINU EMIL (PRM) Colegiul 6 Senat

BOȘCA GRIGORE (PRM) Colegiul 7 Senat

DOBRESCU DĂNUȚ VASILE (PRM) Colegiul 8 Senat

LĂZARESCU NICULINA (PRM) Colegiul 9 Senat

ZAMFIRESCU DAN-DUMITRU (PRM) Colegiul 10 Senat

IANCU GHEORGHE (PRM) Colegiul 11 Senat

GHINULESCU OLIMPIU (PRM) Colegiul 12 Senat

 

DIASPORA

EMCIUC NATALIA (PRM) Colegiul 2 Camera Deputatilor


0 comments »

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *

*

ChatVorbește instant cu noi !+