Votăm candidații USL ce au ales Basarabia!

0
4

Ei sunt candidații pe care îi votăm cu încredere pentru că ei au semnat Pactul pentru Basarabia:

Alba

CALIN POTOR (USL) Colegiul 1 Camera Deputatilor

OVIDIU JIDVEIANU (USL) Colegiul 2 Camera Deputatilor

DAN SIMEDRU (USL) Colegiul 3 Camera Deputatilor

DOBRA NICOLAE (USL) Colegiul 2 Senat

 

Arad

MĂDUŢA FLAVIUS – LUIGI – (USL) Colegiul 1 Camera Deputatilor

ARDELEAN LIA (USL) Colegiul 2 Camera Deputatilor

GALIŞ FLORIN (USL) Colegiul 3 Camera Deputatilor

CALIMENTE MIHĂIŢĂ (USL) Colegiul 4 Camera Deputatilor

LUCA CIPRIAN – FLORIN (USL) Colegiul 5 Camera Deputatilor

CĂPRAR DOREL – GHEORGHE (USL) Colegiul 6 Camera Deputatilor

MARIAN OVIDIU (USL) Colegiul 1 Senat

POPA DOREL (USL) Colegiul 3 Senat

 

Arges

NICOLESCU THEODOR- CĂTĂLIN (USL) Colegiul 4 Camera Deputatilor

GEREA ANDREI-DOMINIC (USL) Colegiul 8 Camera Deputatilor

 

Bacău

CIUBOTARU LUCIAN-MANUEL (USL) Colegiul 3 Camera Deputatilor

ŞOVA LUCIAN (USL) Colegiul 4 Camera Deputatilor

 

Bihor

COSTIN GHEORGHE – (USL) Colegiul 4 Camera Deputatilor

 

Bistrita-Nasaud

SUCIU VASILE-DANIEL (USL) Colegiul 2 Camera Deputatilor

 

Botosani

GIREADĂ DUMITRU-VERGINEL (USL) Colegiul 1 Camera Deputatilor

CIOFU TAMARA-DORINA (USL) Colegiul 6 Camera Deputatilor

FEDEROVICI DOINA-ELENA (USL) Colegiul 1 Senat

GRIGORAŞ VIOREL (USL) Colegiul 3 Senat

 

Brasov

ZAMFIR DANIEL CATALIN (USL) Colegiul 1 Camera Deputatilor

NITA EMIL (USL) Colegiul 5 Camera Deputatilor

GRAPA SEBASTIAN (USL) Colegiul 1 Senat brasov

NITA CONSTANTIN (USL) Colegiul 4 Camera Deputatilor

CHIRIAC VIOREL (USL) Colegiul 2 Senat

 

Braila

 

Buzau

SCUTARU ADRIAN-GEORGE (USL) Colegiul 1 Camera Deputatilor

TITI HOLBAN (USL) Colegiul 3 Camera Deputatilor

EUGEN NICOLICEA (USL) Colegiul 6 Camera Deputatilor

TUDOR DOINA ANCA (USL) Colegiul 2 Senat

 

Calarasi

 

Caras-severin

BENGA IOAN (USL) Colegiul 1 Camera Deputatilor

TABUGAN ION (USL) Colegiul 3 Camera Deputatilor

DURUŢ AUREL (USL) Colegiul 1 Senat

 

Cluj

POPA IRIMIE (USL) Colegiul 4 Camera Deputatilor

ZLATI RADU (USL) Colegiul 5 Camera Deputatilor

NICOARĂ MARIUS-PETRE (USL) Colegiul 3 Senat

GIURGIU MIRCIA (USL) Colegiul 1 Senat

 

Constanta

GHEORGHE DRAGOMIR (USL) Colegiul 1 Camera Deputatilor

REMUS CERNEA (USL) Colegiul 9 Camera Deputatilor

 

Covasna

SUCIU DAN (USL) Colegiul 3 Camera Deputatilor

 

Dambovita

STANCIU ZISU (USL) Colegiul 5 Camera Deputatilor

SAVOIU IONUȚ-CRISTIAN (USL) Colegiul 7 Camera Deputatilor

 

Dolj

VASILESCU NICOLAE (USL) Colegiul 2 Camera Deputatilor

MARIAN IONUT STROE (USL) Colegiul 3 Camera Deputatilor

ION CALIN (USL) Colegiul 10 Camera Deputatilor

 

Galati

 

Giurgiu

NICOLAE FLORIAN (USL) Colegiul 1 Camera Deputatilor

ANTON MARIN (USL) Colegiul 2 Camera Deputatilor

BĂDĂLĂU NICULAE (USL) Colegiul 1 Senat

 

Gorj

 

Harghita

 

Hunedoara

DAN RADU RUSANU (USL) Colegiul 3 Camera Deputatilor

 

Ialomita

GĂINĂ MIHĂIŢĂ (USL) Colegiul 3 Camera Deputatilor

 

Iasi

STANCIU ANGHEL (USL) Colegiul 6 Camera Deputatilor

CRĂCIUNESCU GRIGORE (USL) Colegiul 11 Camera Deputatilor

VOSGANIAN VARUJAN (USL) Colegiul 1 Senat

 

Ilfov

THUMA HUBERT PETRU STEFAN (USL) Colegiul 3 Camera Deputatilor

 

Maramures

BERCI VASILE (USL) Colegiul 7 Camera Deputatilor

 

Mehedinti

 

Mures

CHIRTEŞ IOAN-CRISTIAN (USL) Colegiul 4 Camera Deputatilor

 

Neamt

BRĂTESCU LIVIU (USL) Colegiul 4 Camera Deputatilor

ŢAPU NAZARE EUGEN (USL) Colegiul 1 Senat

BUMBU OCTAVIAN-LIVIU (USL) Colegiul 3 Senat

 

Olt

 

Prahova

NICOLAE ALEXANDRI (USL) Colegiul 7 Camera Deputatilor

MITU AUGUSTIN-CONSTANTIN (USL) Colegiul 5 Senat

 

Satu mare

 

Salaj

 

Sibiu

ORLĂŢAN FLORIN – IOAN (USL) Colegiul 2 Camera Deputatilor

 

Suceava

 

Teleorman

TIMOTEI STUPARU (USL) Colegiul 3 Senat

 

Timis

CRISTIAN HORIA (USL) Colegiul 1 Camera Deputatilor

RADUCANU ION (USL) Colegiul 4 Camera Deputatilor

COSTA COSMIN (USL) Colegiul 5 Camera Deputatilor

STRAGEA SORIN (USL) Colegiul 7 Camera Deputatilor

COVACI DOREL (USL) Colegiul 9 Camera Deputatilor

SUCIU MATEI (USL) Colegiul 3 Senat

 

Tulcea

TRIFON BELACURENCU (USL) Colegiul 2 Senat

POPA OCTAVIAN MARIUS (USL) Colegiul 3 Camera Deputatilor

BALAN ION (USL) Colegiul 4 Camera Deputatilor

 

Vaslui

SILISTRU DOINA (USL) Colegiul 1 Camera Deputatilor

CIURARIU FLORIN (USL) Colegiul 3 Camera Deputatilor

SOLOMON ADRIAN (USL) Colegiul 4 Camera Deputatilor

 

Valcea

MAZILU CONSTANTIN  (USL) Colegiul 3 Camera Deputatilor

VLĂDOIU AUREL (USL) Colegiul 6 Camera Deputatilor

 

Vrancea

 

Bucuresti

ORBAN LUDOVIC (USL) Colegiul 3 Camera Deputatilor

NASSAR RODICA (USL) Colegiul 6 Camera Deputatilor

BOT OCTAVIAN (USL) Colegiul 8 Camera Deputatilor

MIHĂILESCU ION-BOGDAN (USL) Colegiul 28 Camera Deputatilor

CIORBEA VICTOR (USL) Colegiul 7 Senat

CROITORU CĂTĂLIN (USL) Colegiul 9 Senat

 

Diaspora

VICTOR ALEXEEV (USL) Colegiul 2 Camera Deputatilor

NICIUN COMENTARIU

LĂSAȚI UN MESAJ